emirdaglilarvakfi@hotmail.com
0 222 234 32 32
+90 222 233 74 74

Emirdağlılar Vakfı Türk Halk Müziği korosu, yarı yıl konserini, Yunusemre Kültür ve Sanat Merkezinde , kalabalık bir dinleyici grubuna coşkulu bir şekilde verdi.

Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Konseri; Eskişehir Yunus Emre Kültür Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin ve davetlilerin katılımı ile coşku ile izlendi. Konserde sanatçılar; Eskişehir ve Emirdağ türkülerini seslendirdiler. Eskişehir'de Emirdağ rüzgarı esti. Konsere; Eskişehir'deki Emirdağlılar, Eskişehirli sanatseverler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve davetliler katıldı.

Konserin sunumunu Mesut Acet yaptı. Gecede konuşan Emirdağlılar vakfı başkan vekili Ayhan Türkseven, böylesi gecelere ihtiyaç bulunduğunu belirterek, " Sosyal ve kültür etkinliklerinde sıkça bir araya geliyoruz.” dedi.

Koro ekibi, birbirinden güzel Eskişehir ve Emirdağ Türkülerini büyük coşku ile seslendirdiler. Koro Şefi Mehmet Ali Yıldırım'ın yönettiği konser iki bölümde gerçekleşti.  Birinci bölüm kaba hava denilen koşalaşma ile başladı. İkinci bölüm ise ağıt örneğiyle başladı. Sanatçıların konserde söylediği Eskişehir ve Emirdağ türkülerine; konseri izleyen sanatseverler, ayağa kalkarak ve ellerinde Türk Bayraklarını havada sallayarak söylenen türkülere eşlik ettiler. Emirdağlı yerel sanatçılarda, Eskişehir ve Emirdağ türkülerini söylediler. Sanatseverler ve davetliler, sanatçıların söylediği türküleri sık sık alkışladılar.

Konser programının sonunda; Koro Şefi Mehmet Ali Yıldırım'a, sanatçılara 'Teşekkür Belgeleri' taktim edildi ve ayrıca 'Emirdağ Topakev’ plaketi ve çiçek buketleri armağan edildi. Konser, sanatseverlerin ve davetlilerin beğenisini kazandı. Sanatseverler ve davetliler konserden memnun şekilde ayrıldılar.

HABERLER
Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım