emirdaglilarvakfi@hotmail.com
0 222 234 32 32
+90 222 233 74 74

ATAM SEN RAHAT UYU YOLCUSUYUZ BİZ HÜRRİYETİN
ATAM SEN RAHAT UYU BEKÇİSİYİZ CUMHURİYETİN

Emirdağlılar Vakfı Başkanı H.Hasan Murat Kahya, "Cumhuriyetimizin kurucusu, Ebedi Başkomutanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde milletçe rahmet ve minnetle yad ediyoruz" ifadelerini kullandı.Başkan Kahya yayınladığı mesajda şunları söyledi:
"Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandıran ve millet iradesine dayanan, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz" dedi. Mesajında, "Aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün, işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine devletimizin yapmış olduğu çalışmalarla emin bir şekilde yürüyoruz" ifadesine yer veren Başkan H.Murat Kahya şunları ifade etti:
"Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yol, daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Ülkemiz, Cumhuriyetimizin ilk yıllarından bu güne eğitimde, sağlıkta, sanayide, ekonomide ve diğer alanlarda fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Bunun yanı sıra ülkemiz; temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler almıştır. Bugün devletimizin atmış olduğu önemli adımlar ve yapmış olduğu dev hizmetler ile Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinde en iyi şekilde yürümektedir. Bununla birlikte bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eserlerinin daima bekçisi olacağız. Emirdağlılar olarak bizler; Onun yaktığı ışığın kaynağını elden ele, nesilden nesille taşıyacağız. Bizler; Ulu Önder'in kurduğu ve yine bizlere emanet ettiği ilkeleri, devrimleri ve Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için kararlıyız. Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz."

HABERLER
Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım